Sylwester dla seniorów

Jak spędzić sylwestra? W domu ze znajomymi, przed telewizorem, a może w klubie seniora? Nieważne na jaką formę aktywności się zdecydujemy, ważne, aby nie siedzieć samotnie w domu i nie świętować przyjścia Nowego Roku w szlafroku i bamboszach!

Polscy seniorzy coraz częściej wybierają niekonwencjonalne formy spędzenia nocy sylwestrowej. Wpatrywanie się w ekran telewizora i podziwianie bawiących się ludzi powoli przechodzi do lamusa. Skoro młodzi ludzie potrafią czerpać radość z życia i świętować do utraty tchu, dlaczego seniorzy mieliby z tego rezygnować?

Oczywiście wraz z wiekiem forma zabawy ewoluuje, a szumne, alkoholowe imprezy zostają zastąpione przez spokojne zabawy taneczne w rytm dobrej muzyki z lampką wina w tle.

Szczególnym zainteresowaniem wśród seniorów cieszą się zabawy urządzane w osiedlowych domach kultury, które przyciągają osoby w podobnym wieku i podobnej mentalności. Zabawa w towarzystwie znajomych oraz ludzi w podobnym wieku bywa bardzo ożywcza i pozwala oderwać się od codzienności.

Kluby seniora bardzo często organizują imprezy dla swoich członków w podnajmowanych salach albo restauracjach. Sumy składek nie przekraczają kilkudziesięciu złotych, zatem każdy może pozwolić sobie na wzięcie udziału w zabawie.
A może wypad zagraniczny?

Dużym zainteresowaniem wśród seniorów spragnionych słońca i odpoczynku na plaży cieszą się specjalnie przygotowane turnusy. Wyjeżdżając na zagraniczne wakacje w okresie poświątecznym, mamy możliwość zaobserwowanie, jak bawią się ludzie w innych krajach oraz jak wyglądają przygotowania do Sylwestra.

To także miła odmiana – zamiast zimowej aury i odpalania fajerwerków na mrozie, możemy cieszyć się z nadejścia nowego roku pod palmami, popijając kolorowe drinki.

Wyjazdy w niskim i średnim sezonie to gratka dla seniorów, którzy mogą korzystać z atrakcji tropikalnych miejsc bez obawy, że zabraknie miejsc, a wszystkie najlepsze lokalizacje zostaną zajęte.

Na przełomie grudnia i stycznia większość kurortów wakacyjnych jest opustoszałych – temperatury są natomiast na tyle wysokie, że możemy spokojnie zwiedzać i korzystać z lokalnych atrakcji.
Wycieczki objazdowe

Osoby aktywne, które nie lubią siedzieć w jednym miejscu, mogą skorzystać z opcji wycieczek objazdowych. Za stosunkowo niewielkie pieniądze, możemy wyjechać do jednego z krajów europejskich i wspólnie z innymi uczestnikami wycieczki przeżywać nadejście nowego roku.

Jednym z najpopularniejszych celów podróży jest Wiedeń – zaraz za nim znajduje się Paryż. Okres przed – i poświąteczny w stolicy Austrii jest czasem szczególnym.

Turyści mogą spacerować po pięknie oświetlonym mieście, podziwiać perfekcyjne iluminacje, a także wziąć udział w Jarmarku Świątecznym, który rok rocznie przyciąga ludzi z całej Europy.

Paryż to z kolei doskonały cel wypoczynku dla osób, które chcą poczuć romantyczną atmosferę wieczoru i spędzić wieczór wraz ze swoją drugą połówką.

Wycieczki objazdowe trwają zazwyczaj tydzień. W tym czasie urlopowicze odwiedzają fascynujące miejsca, poznają lokalne tradycje, kuchnię i wspólnie przeżywają niezwykły czas.

Bez względu na to jaką formę spędzania nocy sylwestrowej preferujemy, ważne, aby tego niezwykłego dnia nie spędzać w samotności. Koniec końców wiek metrykalny to tylko liczba – tak naprawdę mamy tyle lat, na ile sami się czujemy.

Categories: Porady

Comments are closed.

Kamera Kamery Drogow

Płock, jeden z najstarszych i najbardziej zabytkowych miast Polski, nie ...

Kluczowe Usługi Air

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, w którym technologia odgrywa kluczową ...

Wczasy odchudzaj

Wczasy odchudzające stały się popularnym trendem w dzisiejszym zabieganym świecie, ...

Szumiące misie:

Wstęp Czy zdarzyło Ci się kiedyś zanurzyć w cudownym świecie pluszowych ...

Fotolustro - Wes

Wstęp Organizacja wesela to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu przyszłej ...