Karnawał czas zacząć

karnawal1Najważniejsze i najbardziej widowiskowe bale karnawałowe mają jedną cechę wspólną – są organizowane w największych ośrodkach kultury. Zdobycie biletu na prestiżowy bal jest bardzo trudne, dlatego większość osób próbuje dokonać rezerwacji już kilka miesięcy przed balem. A wszystko po to, aby chociaż przez chwilę poczuć się jak gwiazda!
Bale wiedeńskie

Sezon balów wiedeńskich rozpoczyna sylwestrowy Le Grand Bal, odbywający się w pysznych salach wiedeńskiego Hofburga, a kończy – Bal w Operze Wiedeńskiej w ostatni czwartek karnawału. Uczestnictwo w każdym z nich graniczy nieomal z cudem.

Jeżeli chcemy znaleźć się w elicie, powinniśmy pomyśleć o rezerwacji miejsc na długo przed balem – a i to nie gwarantuje sukcesu. Osoby, które nie dostały się na elitarne bale, zawsze mogą uczestniczyć w jednym z ponad 450 balów organizowanych w tym czasie.

Największa popularnością wśród turystów cieszy się Bal w Operze Wiedeńskiej (Wiener Opernball).

Tradycję balów wiedeńskich zapoczątkowali występujący na cesarskim dworze artyści. W założeniu Bal w Operze miał uczcić kongres wiedeński (1814–1815); zgodę na jego organizację w gmachu Opery wydał cesarz Franciszek Józef. Od lat 50. XX wieku jest to oficjalny Bal Republiki i jednocześnie wizytówka miasta.

Rok rocznie w balu bierze udział kilka tysięcy osób, a ponad połowa z nich to goście zagraniczni w tym goście stali m.in. przedstawiciele austriackiego rządu. Obowiązującymi strojami są rzecz jasna frak i suknia balowa.

Alternatywą dla Opery jest Bal Filharmoników Wiedeńskich – znacznie tańszy. Za bilet dla widza zapłacimy ok. 960 złotych; stolik dla czworga osób to wydatek rzędu 3 tys. złotych. Rezerwacje przyjmowane są wyłącznie w formie pisemnej; odpowiedź również przychodzi wyłącznie na piśmie.

Cena może przerażać, niemniej wieczór spędzony na austriackim balu zapamiętamy do końca życia. W końcu kto by nie chciał zatańczyć walca przy dźwiękach „Nad pięknym modrym Dunajem” J. Straussa?
Bale charytatywne

Karnawałowe bale charytatywne odbywają się na całym świecie. Biorąc udział w tego typu imprezach, nie tylko wspomagamy osoby biedne i potrzebujące, ale także mamy okazję spędzić czas w doborowym towarzystwie.

Jednym z najpopularniejszych i przyciągających największą liczbę sław jest bal organizowany z okazji rozdania nagród Akademii Filmowej, który ostatnimi czasy odbywa się w Pacific Design Center, w zachodniej części Hollywood.

Innym balem dobroczynnym jest Wiedeński Bal Charytatywny w Moskwie odbywający się rok rocznie w Gościnnym Dworze. Na te imprezy zwykli śmiertelnicy nie mają jednak wstępu.
Jak karnawał to tylko w Italii

Miłośnicy maskarad i bali karnawałowych w starym stylu powinni wybrać się na Półwysep Apeniński. Nie musimy przypominać, że tradycja karnawału wywodzi się właśnie z włoskich zabaw popularnych w okresie renesansu i późnego średniowiecza.

Te najbardziej magiczne i z najsilniejszym zabarwieniem historycznym odbywają się w Wenecji. Uczestniczą w nich ludzie w każdym wieku. Najsłynniejszy z nich, Bal Dożów, pozwala poznać uroki Wenecji i przenieść się w czasie. Co ważne każdy może w nich uczestniczyć.

Jeżeli jeszcze nie macie planów na karnawał, to może warto wybrać się właśnie do Włoszech? Bilety lotnicze możemy zakupić już za 400 zł, a przy odrobinie szczęścia zarezerwować tani hotel. Włoski karnawał to esencja dobrej zabawy i sposób na efektywne spędzenie wolnego czasu.

 

Categories: Nowości

Comments are closed.

Kamera Kamery Drogow

Płock, jeden z najstarszych i najbardziej zabytkowych miast Polski, nie ...

Kluczowe Usługi Air

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, w którym technologia odgrywa kluczową ...

Wczasy odchudzaj

Wczasy odchudzające stały się popularnym trendem w dzisiejszym zabieganym świecie, ...

Szumiące misie:

Wstęp Czy zdarzyło Ci się kiedyś zanurzyć w cudownym świecie pluszowych ...

Fotolustro - Wes

Wstęp Organizacja wesela to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu przyszłej ...