Ślub po siedemdziesiątce

Ślub seniorów to ogromny szok dla rodziny i przyjaciół, którzy nie wierzą, że w późnym wieku możliwe jest jeszcze znalezienie prawdziwej miłości. Cóż, płytkość myślenia niektórych osób może przerażać – wszak miłość można znaleźć w każdym wieku!
Organizacja ślubu

Zdarza się, że drugą połówkę spotykamy dopiero w jesieni życia. Jeżeli nigdy wcześniej nie mieliśmy męża/żony, nie rozwiedliśmy się, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zorganizowali ślub kościelny i huczne wesele.

Sprawą podstawową jest wybór strojów ślubnych. Starsze osoby często wychodzą z założenia, że niektórych rzeczy nie wypada już robić, np. wystąpić w kościele w białej sukni.

Ale tak właśnie dlaczego? Biała suknia jest oznaką czystości, a skoro panna młoda nigdy nie wstąpiła w związek małżeński, jest uprawniona, aby ją nosić. Oczywiście, suknia powinna być dostosowana do wieku i możliwości przyszłej małżonki.

Zwiewne sukienki albo popularne „bezy” mogą prezentować się na seniorce nieco groteskowo. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie elegancka suknia ślubna za kolano bądź garsonka w kolorze ślubnym lub ecru. Wybierając strój ecru, możemy zostawić go również na inne okazje – wesela, urodziny, wyjścia do teatru etc. Biały komplet nie jest tak uniwersalny.

Jeżeli narzeczeni decydują się na ślub cywilny, można jeszcze bardziej poeksperymentować z kolorami i wybrać garsonkę w nieco ciemniejszym kolorze. Najważniejsze, aby kobieta czuła się komfortowo i nie udawał młódki, którą już nie jest. Pamiętajmy, że młodość to nie to co mamy na sobie, tylko to jak się czujemy.
Wesele

Przyjęcie weselne nie musi być huczne, chociaż wszystko zależy od woli Państwa Młodych. W przypadku jeżeli seniorzy mieli już za sobą związki, wskazana jest rezygnacja z wesela na rzecz prostego przyjęcia w gronie najbliższych osób. Ważne jednak, aby zachować klasę i umiar.
Ślub humanistyczny

Jeżeli seniorzy mają za sobą ślub kościelny i nie mogą ponownie stanąć na kobiercu, a ślub cywilny jest dla nich za mało uroczysty, istnieje jeszcze jedno rozwiązanie – ślub humanistyczny.

Ślub humanistyczny jest obecnie jedną z czterech możliwych form zawarcia związku małżeńskiego. Opisanie szczegółowo tego na czym polega ślub humanistyczny jest bardzo trudnym zadaniem. Dzieje się tak ponieważ ceremonia ślubna jest zupełnie inna – ma inny wymiar i charakter.

W ślubie humanistycznym szczególnie istotny jest element kreatywności oraz chęć ogłoszenia światu, że dwoje zakochanych ludzie chcą tworzyć rodzinę. W uroczystości ślubnej bierze udział celebrans, czyli osoba odpowiadająca za koordynację i przeprowadzenie ceremonii. To także osoba, która służy radą Parze Młodej i zarówno udziela zaślubin, jak i pomaga w dowolnym kreowaniu wyjątkowego wydarzenia.

Ceremonie humanistyczne nie mają charaktery magicznego dla osób go zawierających. Jeżeli zaś chodzi o jego wymiar zewnętrzny i formę, śluby są często określane mianem „teatru”, w którym chodzi przede wszystkim o jego wymiar zewnętrzny i formę.

Jeżeli chodzi o treść ślubu, jednym z jego celów jest zawarcie i kodowanie humanistycznego systemu wartości – wolności jednostki, kultu życia twórczego i etycznego. Słowem kluczowym jest w tym przypadku koncentracja – koncentracja na człowieku.
Rodzina

W sytuacji gdy seniorzy mają za sobą wcześniejsze związki, nie da się uniknąć pewnych obciążeń i rozmów z rodziną. Dzieci mogą być zaskoczone na wieść, że ich babcia lub dziadek chcą ponownie wyjść za mąż/ożenić się, dlatego konieczne jest ich mentalne przygotowanie do tego faktu. Starsi Państwo muszą zrozumieć, że dzieci chcą ich dobra, i dokładnie wyjaśnić motywy swojego postępowania.

Categories: Hobby i Rozrywka

Comments are closed.

Kamera Kamery Drogow

Płock, jeden z najstarszych i najbardziej zabytkowych miast Polski, nie ...

Kluczowe Usługi Air

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, w którym technologia odgrywa kluczową ...

Wczasy odchudzaj

Wczasy odchudzające stały się popularnym trendem w dzisiejszym zabieganym świecie, ...

Szumiące misie:

Wstęp Czy zdarzyło Ci się kiedyś zanurzyć w cudownym świecie pluszowych ...

Fotolustro - Wes

Wstęp Organizacja wesela to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu przyszłej ...