Napisane przez Printex , Luty 23rd, 2011

Napisane przez Printex , Luty 23rd, 2011

Na PC Minecraft należy do grona jednych z najchętniej kupowanych i najpopularniejszych gier ostatnich lat. I chociaż autor Minecrafta zauważył potencjał drzemiący w urządzeniach Apple, zdaje się, że nieprędko ujrzymy port gry na konsolach Microsoftu, Sony lub Nintendo. Nie uszło to uwadze studiu ProjectorGames, które już niedługo w usłudze Xbox Live Arcade wyda grę FortressCraft.

FortressCraft to gra garściami czerpiąca inspirację z gry studia Mojang. Podobne tytuły, świat składający się z voxeli, rozgrywka polegająca na budowaniu i oddawaniu się twórczemu myśleniu – to tylko kilka z cech, przez które wielu graczy uzna FortressCraft klonem Minecrafta. Tym co wyróżnia tytuł tworzony przez ProjectorGames jest z pewnością lepsza oprawa graficzna.

Według informacji podanych przez ProjectorGames FortressCraft składać się ma z 7 rozdziałów, z których pierwszy pojawi w usłudze Xbox Live Arcade już 4 marca w cenie 80 Microsoft Points (około 4 złotych). Kolejne rozdziały mają się pojawiać w odstępie 4-6 tygodni.

Rozdział pierwszy ma umożliwić budowanie własnego świata, zwiedzanie i grę multiplayer maksymalnie 32 osobom. W rozdziale drugim dojdzie crafting – tworzenie przedmiotów. Trzeci rozdział ożywi świat gry, czwarty wprowadzi maszyny i konstrukcje z nimi związane, piąty doda komputerowych przeciwników zaś wraz z wydaniem rozdziału szóstego ujrzymy tryb PvP. Ostatni, siódmy rozdział, ma wprowadzić specjalny tryb: Fortress Assault.

FortressCraft: budowanie i woda

Wygląda na to, że już niedługo właściciele Xbox 360 będą cieszyć się własną, nieoficjalną wersją Minecrafta. Czy FortressCraft odniesie na konsoli Microsoftu sukces porównywalny z jego bardziej doświadczonym kuzynem rządzącym na pecetach? Czas pokaże. Faktem jest, że studio ProjectorGames już planuje wydać swoją grę również na innych platformach, w tym: PC, Macu i Linuksie.

Categories: Hobby i Rozrywka

Comments are closed.

Kamera Kamery Drogow

Płock, jeden z najstarszych i najbardziej zabytkowych miast Polski, nie ...

Kluczowe Usługi Air

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, w którym technologia odgrywa kluczową ...

Wczasy odchudzaj

Wczasy odchudzające stały się popularnym trendem w dzisiejszym zabieganym świecie, ...

Szumiące misie:

Wstęp Czy zdarzyło Ci się kiedyś zanurzyć w cudownym świecie pluszowych ...

Fotolustro - Wes

Wstęp Organizacja wesela to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu przyszłej ...