Frogster działa charytatywnie

Frogster działa charytatywnie

Okazuje się, że duzi wydawcy gier komputerowych mają gest i potrafią przekazać na cele charytatywne pokaźną sumę pieniędzy. Do takich wydawców należy Frogster, który niedawno przekazał 82 000 euro fundacji Save the Children na rzecz dzieci w Bhutanie. Poniżej możecie zapoznać się z pełną informacją i zobaczyć zdjęcia.

W styczniu br. firma Frogster podsumowała ubiegłoroczny bożonarodzeniowy projekt charytatywny na rzecz dzieci i młodzieży z Bhutanu. Rezultat przerósł najśmielsze oczekiwania. Dzięki szczodrości społeczności graczy, wydawca fabularnych gier online przekazał wczoraj niemieckiemu oddziałowi fundacji Save the Children czek o wartości 82 000 euro (równowartość 112,500 dolarów). Tegoroczny wynik ponad dwukrotnie przewyższył sumę przekazaną przez Frogster w zeszłym roku. Dzięki wsparciu, największa na świecie niezależna organizacja walcząca o prawa dziecka Save the Children, będzie mogła zrealizować projekt edukacyjny polegający na tworzeniu „klas na odległość” („remote classrooms”) w odległych, górzystych rejonach Bhutanu, a także skoncentrować się na dalszych projektach pomocy dla mieszkańców tego himalajskiego królestwa.

Projekt „Klasa na Odległość” to nie tylko budowa szkół. Organizacja Save the Children dba także o to, by dzieci i dorastająca młodzież otrzymywała wsparcie w zakresie ochrony zdrowia i edukacji. Save the Children przeszkoli 40 pedagogów szkolnych, którzy zostaną zaangażowani w projekt trzydniowych warsztatów dla młodzieży, prowadzonych przez organizacje ds. praw dzieci i młodzieży w placówkach oświatowych na terenie całego kraju. Z dotacji, które Frogster przekazał organizacji, sfinansowane zostanie także zatrudnienie dwóch doradców, których zadaniem będzie udzielanie młodym ludziom konsultacji na temat perspektyw zawodowych.

Ze względu na swoje położenie geograficzne w samym środku Himalajów, jeszcze do niedawna Bhutan był państwem praktycznie odciętym od świata. Kathrin Wieland, prezes niemieckiego oddziału fundacji Save the Children, odwiedziła kraj dwa lata temu, dlatego doskonale zna problemy jego mieszkańców: „W Bhutanie dzieci potrafią korzystać z Internetu i mają dostęp do ponad 400 kanałów telewizyjnych, natomiast ich rodzice to analfabeci. Nigdy w życiu nie mieli do czynienia z reklamą. Mamy tu więc do czynienia z tak zwaną przepaścią międzypokoleniową.”

Projekt fundacji ma na celu wsparcie procesu otwierania się Bhutanu na świat, poprzez polepszanie warunków życiowych dzieci i ich rodzin, zwalczanie przestępczości i narkomanii oraz redukcji zanieczyszczenia środowiska.

Frogster rozpoczął akcję charytatywną w połowie grudnia 2010 roku. Gracze Runes of Magic i Bounty Bay Online mogli w jej ramach do stycznia br. nabywać w wirtualnym sklepie ekskluzywne wierzchowce i wyposażenie swoich wirtualnych statków. Uzyskane dochody, po odliczeniu podatków i kosztów stałych, zostały przeznaczone na wsparcie projektu Save the Children w Bhutanie. Runewaker, tajwański producent gry Runes of Magic, zrezygnował ze swojej strony z części dochodów uzyskiwanych ze sprzedaży wirtualnych wierzchowców.

„Jesteśmy pełni podziwu dla działalności organizacji Save the Children w górzystych regionach Królestwa Bhutanu. Bardzo cieszymy się z faktu, że mogliśmy wspólnymi siłami, przy ogromnym wsparciu społeczności naszych graczy, zrealizować ten wspaniały projekt” – komentuje akt przekazania czeku Seth Iorio, członek zarządu Frogster Interactive Pictures AG.

Kathrin Wieland, prezes niemieckiego oddziału fundacji Save the Children była niezwykle pozytywnie zaskoczona i szczęśliwa z tak wielkiego zaangażowania graczy w pomoc dzieciom: „Bardzo cieszę się z zaangażowania firmy Frogster oraz postawy graczy, ponieważ Wasza pomoc przyczyni się do otworzenia dzieciom drogi do lepszej przyszłości.”FortressCraft: Minecraft na Xbox 360?

Categories: Hobby i Rozrywka

Comments are closed.

Kamera Kamery Drogow

Płock, jeden z najstarszych i najbardziej zabytkowych miast Polski, nie ...

Kluczowe Usługi Air

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, w którym technologia odgrywa kluczową ...

Wczasy odchudzaj

Wczasy odchudzające stały się popularnym trendem w dzisiejszym zabieganym świecie, ...

Szumiące misie:

Wstęp Czy zdarzyło Ci się kiedyś zanurzyć w cudownym świecie pluszowych ...

Fotolustro - Wes

Wstęp Organizacja wesela to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu przyszłej ...