eRepublik – Nowy świat

eRepublik – Nowy świat
Polska ze zdobycznymi regionami zachodnimi

Czy podczas twojego zwyczajnego dnia towarzyszą ci myśli związane z grą przeglądarkową w jaką zwykłeś grać? Kładziesz się spać myśląc czy właściwie zabezpieczyłeś wszystkie surowce i jednostki. Wstajesz rano, szybko włączasz komputer i trzymasz kciuki byle by tylko nie zobaczyć wielkiego spadku w rankingu – spadku będącego twoim udziałem, synonimem klęski.

Profil gracza erepublik

Przykładowy profil gracza eRepublik
Gra przeglądarkowa nie musi wcale tak wyglądać, nie musi zabierać ci czasu jaki poświęciłbyś na inne czynność… wreszcie, nie musi ona być powodem do ciągłego strachu czy twoje konto nie padło napaścią wrogo nastawionego gracza. Grą jaką chciałbym ci tu przedstawić jest eRepublik.

eRepublik jest przeglądarkową grą społecznościową, będącą wielkim symulatorem globalnego społeczeństwa. U podstawy gry leży praca i trening, która wraz z zalogowaniem i wylogowaniem z gry nie zajmie ci więcej jak dwóch minut. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by grze poświęcić nieco więcej czasu lub nawet odłożyć ją na bok na kilka dni. To jaka aktywnością się wykażesz zależy wyłącznie od ciebie.
Ale o co tu chodzi?

Rynek

Wewnętrzny rynek gry
Jak już wyżej wspomniałem eRepublik jest wielkim symulatorem globalnego społeczeństwa. Tak więc mamy tu około 70 państw w jakich możemy zamieszkać, rządy, lokalne waluty, rynek pracy jak i handel międzynarodowy. Znajdziemy tu wielkie sojusze zaangażowane w wojny o charakterze lokalnym jak i globalnym. Pojedyncze firmy jak i wielkie koncerny produkujące broń na masową skalę wszędzie tam, gdzie aktualnie występuje popyt. W nowym świecie możemy być świadkami wielkich przetasowań na mapach świata, przetasowań o jakich dziennikarskim piórem informuje lokalna prasa. eRepublik to gra jaka możemy podzielić na kilka części: moduł prasowy, społecznościowy, militarny oraz ekonomiczny. To gracz decyduje czy będzie zwykłym obywatelem jakiego podstawowymi czynnościami jest praca oraz trening czy może chciałby osiągnąć dodatkowo coś jeszcze.

Na sukces trzeba zapracować

Wojna

Polacy walczą z Francją
Podobnie jak w realnym życiu tak i w tej grze wiara w siebie, ambicja i ciężka praca mogą cię wynieść na salony. W eRepublik możesz zostać żołnierzem na usługach państwa lub grupy bojowej. Redaktorem naczelnym znanej na całym świecie gazety lub lokalnego brukowca. Ambasadorem, posłem, członkiem rządu a nawet prezydentem – cel ten możesz osiągnąć jako niezależny polityk lub członek partii jakiej celem jest wprowadzenie własnej wizji państwa. Możesz również grać na rynku walutowym, zostać właścicielem firmy oraz spekulować rynkiem żywnościowym. Wreszcie, możesz tu być zwykłym obywatelem sumiennie płacącym podatki, człowiekiem jaki z boku przygląda się aktualnej sytuacji na świecie.

Aktywność w grze nagradzana jest przy pomocy wewnętrznego systemu osiągnięć. Na chwil obecna gracz może zostać nagrodzony za: pracę 30 dni z rzędu, zostanie członkiem kongresu (parlamentarzystą), zwycięstwo w wyborach prezydenckich, 1000 subskrybcji prowadzonej przez siebie gazetki, zostanie bohaterem w mini bitwie lub całej bitwie, oswobodzenie okupowanego regionu jako przywódca powstania, osiągnięcie danej liczby punktów siły czy zaproszenie do aktywnej gry 10 przyjaciół.
Wady? Jakie wady…

Parlament

Parlament przegłosował sojusz.
Rzecz jasna eRepublik nie jest grą pozbawioną wad. Jednak tam gdzie autorzy gry nie dają rady tam swoją niszę odnajdują gracze. Ci mogący poszczycić się największym zaufaniem społeczeństwa mogą spróbować założyć bank lub fundusz powierniczy. Inni przy pomocy modułu prasowego lub irc organizują się w ligi: skoki narciarskie, HaxBall, żużel – to tylko kilka z już działających. Jeszcze inni zakładają grupę bojową, która może walczyć za swoje państwo lub być grupą najemną.

Podsumowanie

eRepublik to gra nie podobna do innych gier przez przeglądarkę. Nie musisz się tu obawiać, że wielomiesięczną pracę nad kontem zaprzepaści jeden wrogi atak. Wreszcie nie jesteś niewolnikiem wirtualnych cyferek, grze możesz poświęcać tyle czasu ile tylko zapragniesz.

Categories: Hobby i Rozrywka

Comments are closed.

Kamera Kamery Drogow

Płock, jeden z najstarszych i najbardziej zabytkowych miast Polski, nie ...

Kluczowe Usługi Air

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, w którym technologia odgrywa kluczową ...

Wczasy odchudzaj

Wczasy odchudzające stały się popularnym trendem w dzisiejszym zabieganym świecie, ...

Szumiące misie:

Wstęp Czy zdarzyło Ci się kiedyś zanurzyć w cudownym świecie pluszowych ...

Fotolustro - Wes

Wstęp Organizacja wesela to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu przyszłej ...