Mapy w Minecraft Beta 1.6

Mapy w Minecraft Beta 1.6

Czyżby w Minecraft beta 1.6 miały się pojawić mapy? Tak! Wskazuje na to ostatni wpis na blogu Notcha, w którym to autor gry informuje nas a aktualnym postępie prac i pokazuje jak na chwilę obecną wyglądają mapy. Trzeba przyznać, że wypadają przednio.

Markus Persson pracuje obecnie nad aktualizacją beta 1.6 – update ten skupić ma się przede wszystkim na naprawie dotychczasowych błędów. Notch postawił sobie ambitne zadanie sprawdzenia listy błędów (w tym tej dostępnej na Minecraft Wiki) i naprawienia tak wiele jak tylko będzie w stanie.

Ponadto autor gry informuje nas, że jedyną nową funkcją jaka zostanie dodana do gry w najbliższej aktualizacji jest mapowanie terenu. Czyżby zatem mod tłoki (Piston Mod) będzie dodany w późniejszym terminie? Być może, skupmy się jednak na mapach.

Tworząc mapę będziesz mógł wybrać jak bardzo ma być ona powiększona, w jakiej skali będzie nań pokazany świat. Mapa będzie wycentrowana na miejscu w którym ją stworzyłeś i będzie się uzupełniać wraz z eksploracją terenu. Jeżeli wyjdziesz poza krawędzie kartki, na której tworzona jest mapa, aktualizacja się zatrzyma. Tak więc każda z map jest tworzona z myślą o ukazaniu konkretnego obszaru.

Mapa w pełnym przybliżeniu: Dobra do mapowania miasta

Mapa o największym oddaleniu

Jeżeli upuścisz mapę a ktoś inny ją podniesie, będzie mógł zobaczyć twoje postępy. Zostanie również wprowadzona opcja klonowania map, co najpewniej znajdzie swoje odniesienie w handlu mapami.

Obecnie mapa aktualizuje się gdy jest trzymana przez gracza w dłoni. Nie będzie przysłaniać widoku o ile patrzysz prosto przed siebie. Zerkając w dół, będziesz miał możliwość obserwacji aktualnego stanu mapowania. Ma to wyglądać tak:

Mapa trzymana przez gracza

Wszelkie zmiany terenu pojawią się na mapie dopiero gdy gracz z mapą w dłoni pojawi się blisko obszaru dostępnego na mapie. Słowem: nie spodziewajcie się magicznej, samo-aktualizującej się mapy.

Obecnie mapy nie działają na multiplayerze jednak Notch się za to zabierze. Kod jaki autor Minecrafta napisał na potrzeby mapy będzie mógł najpewniej zostać wykorzystany również w przypadku: książek i notatek pisanych przez graczy, oraz odręcznie tworzonych obrazów.

Mapy mogą być jednym z kamieni milowych w rozwoju gry. Nadchodzi era kartografów, malarzy i pisarzy.

Categories: Hobby i Rozrywka

Comments are closed.

Kamera Kamery Drogow

Płock, jeden z najstarszych i najbardziej zabytkowych miast Polski, nie ...

Kluczowe Usługi Air

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, w którym technologia odgrywa kluczową ...

Wczasy odchudzaj

Wczasy odchudzające stały się popularnym trendem w dzisiejszym zabieganym świecie, ...

Szumiące misie:

Wstęp Czy zdarzyło Ci się kiedyś zanurzyć w cudownym świecie pluszowych ...

Fotolustro - Wes

Wstęp Organizacja wesela to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu przyszłej ...