Gry planszowe – na topie od lat!

Gry planszowe – na topie od lat!

Rozrywka może przyjmować różne formy, a trendy w tej kwestii dość często się zmieniają. Co ciekawe, od niedawna możemy zaobserwować ponowne, duże zainteresowanie dzieci i młodzieży grami planszowymi. Rośnie liczba osób, które sięgają po tego typu gry zarówno w celach czystego, przyjemnego odpoczynku, jak i towarzyskich czy po to, by podszkolić się w pewnych kwestiach (gry logiczne i planszowe biznesówki). Wielorodność gier sprawia, że możemy dobrać taki typ, który najbardziej będzie odpowiadał naszym potrzebom w danej chwili.

Wśród najpopularniejszych gier z pewnością możemy wyróżnić kategorię gry planszowe. Od niemal kilku dekad są one jednym z najlepszych pomysłów na rozrywkę dla ludzi w każdym wieku. Mogą w nie grać dzieci już od 3-4 lat, dorośli oraz grupy mieszane. Nie tylko zapewniają wiele radości, ale również zespalają ze sobą uczestników. Są idealne dla rodzin z dziećmi oraz znajomych. Ich tematyka może być bardzo różnorodna. Podobnie jest z zasadami. Są tu gry prostsze, które polegają tylko na rzucaniu kostką, ale i bardziej skomplikowane, z mnóstwem atrakcyjnym elementów graficznych.

Regułami gry, które łączą wszystkie produkty tego typu jest fakt, że wszyscy uczestnicy biorą w niej udział w odpowiedniej kolejności, a cała rozgrywka odbywa się na planszy. Najczęściej należy rzucać kostką i przesuwać pionki po polach oznaczonych na planszy. Zwycięzcą jest ta osoba, która pierwsza dojdzie do mety – po drodze oczywiście wyprzedzając bądź eliminując przeciwników. Jednak w zależności od konkretnej gry, zasady mogą się nieco od siebie różnić.

Niektóre planszówki polegają na tym, że ruch można wykonać po odgadnięciu pytania. W innych trzeba wykonać jakąś czynność np sprytnie wskazać określony kształt, upolować jakieś drobiazg, znaleźć rozwiązanie rebusu itp. Bywa i tak, że wystarczy rzucać i iść przed siebie, stosując się do poleceń znajdujących się na poszczególnych polach, czyli na przykład cofać się, opuszczać kolejkę, otrzymywać kilka dodatkowych ruchów. Gier planszowych jest dziś w sklepach tak wiele, że nawet osoby, które dopiero zaczynają z nimi przygodę szybko wynajdą tu coś dla siebie.

Categories: Hobby i Rozrywka

Comments are closed.

Kamera Kamery Drogow

Płock, jeden z najstarszych i najbardziej zabytkowych miast Polski, nie ...

Kluczowe Usługi Air

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, w którym technologia odgrywa kluczową ...

Wczasy odchudzaj

Wczasy odchudzające stały się popularnym trendem w dzisiejszym zabieganym świecie, ...

Szumiące misie:

Wstęp Czy zdarzyło Ci się kiedyś zanurzyć w cudownym świecie pluszowych ...

Fotolustro - Wes

Wstęp Organizacja wesela to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu przyszłej ...