Scrolls – nowa gra twórców Minecraft

Scrolls – nowa gra twórców Minecraft
Scrolls – nowa gra studia Mojang

Na odbywającej się właśnie w San Francisco imprezie Game Developers Conference ujawniona została najnowsza gra studia Mojang. Wspomnianą grą jest Scrolls – tytuł będący połączeniem karcianki z grą planszową. Jeszcze w tym roku ruszą alpha testy w których udział wezmą wybrani gracze Minecrafta.

Zgodnie ze słowami Jakob’a Porser’a – głównego projektanta Scrolls – pomysł na grę łączącą w sobie elementy karcianek i planszówek zrodził się już 5 lat temu. Zarówno On jak i Markus Persson są wielkimi fanami karcianek – uważającymi, że na rynku brakuje gier tego typu, a jeżeli już się jakaś znajdzie to jest niedopracowana i brak jej oryginalnych rozwiązań.

Przykładowe karty w grze Scrolls:
Abuser
Dwarven charger
Nightly sinner
Synarian sorceress

Scrolls będzie wyposażona w tryp dla pojedynczego gracza jednak ma on pełnić głównie funkcje samouczka. Prawdziwe potyczki czekać nas mają dopiero w sieci, na przypominającej szachownice planszy. To na niej będziemy rozgrywać mecze 1 vs 1 – towarzyskie lub mające bezpośredni wpływ na ranking. Autorzy gry nie ukrywają, że w planach jest rozgrywanie mistrzostw w Scrolls i utworzenie specjalnej ligi (obecnie poszukiwany jest jej sponsor).

Wspomniałem o planszy przypominającej szachownice? Również rozgrywka ma przypominać szachy. Eliminowanie jednostek wroga nie wpłynie na jego punkty życia. W pierwszej kolejności musimy przebić się przez jednostki by zyskać okazję do bezpośredniego ataku na przeciwnika.

Ze wstępnych informacji można wywnioskować, że zarówno fazy testów jak i finalna (w której rozgrywać będziemy mecze) będą darmowe. Najpewniej gra będzie opierać się na mikropłatnościach, przy których pomocy będziemy mogli zakupić nowe zestawy kart.

Co się tyczy tytułowych „zwojów”:
– za ich pomocą rzucane będą czary i przyzywane specjalne jednostki.
– częstotliwość używania danej karty ma wpływ na jej wygląd (im częściej używana tym bardziej zniszczona).
– możliwość wymiany kart między graczami za pomocą wewnętrznego systemu aukcyjnego.

Categories: Hobby i Rozrywka

Comments are closed.

Kamera Kamery Drogow

Płock, jeden z najstarszych i najbardziej zabytkowych miast Polski, nie ...

Kluczowe Usługi Air

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, w którym technologia odgrywa kluczową ...

Wczasy odchudzaj

Wczasy odchudzające stały się popularnym trendem w dzisiejszym zabieganym świecie, ...

Szumiące misie:

Wstęp Czy zdarzyło Ci się kiedyś zanurzyć w cudownym świecie pluszowych ...

Fotolustro - Wes

Wstęp Organizacja wesela to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu przyszłej ...