Minecraft: Film dokumentalny i wersja na urzadzenia Apple

Minecraft: Film dokumentalny i wersja na urzadzenia Apple

Minecraft to gra będąca fenomenem, gra której wynik sprzedaży nieubłaganie zbliża się do 1,4 miliona egzemplarzy. Nic więc dziwnego, że w czyiś głowach narodził się pomysł nakręcenia dokumentu, który uchwyciłby historię powstania Minecrafta oraz studia Mojang. Zanim jednak ów film dokumentalny powstanie, potrzebne są fundusze.

Za nakręcenie filmu dokumentalnego wzięło się studio 2 Player Productions. Na chwilę obecną opublikowali oni 21 minutową wersję dokumentu jednak już niedługo planują się zabrać za nakręcenie obrazu pełnometrażowego. W tym celu za pośrednictwem portalu Kickstarter zbierają potrzebne fundusze szacowane na 150.000 dolarów. W chwili publikacji tegoż newsa mają już niemal 28.000 dolarów.

Zapytacie się na co im takie fundusze? Podczas kręcenia filmu będą musieli często odwiedzać studio Mojang i inne lokacje na całym świecie. Ponadto pieniądze te pozwolą na zatrudnienie dodatkowych osób które zajmą się postprodukcją i efektami dźwiękowymi. Ostatecznie pełnometrażowy film dokumentalny dotyczący Minecrafta ma pojawić się w 2012 roku w dwupłytowym wydaniu DVD.

Poniżej 21 minutowa wersja dokumentu:
Minecraft na iPadzie, iPhone’ie i iPod Touchu

Okazuje się, że Markus Persson zatrudnił do swojego studia dwie nowe osoby. Są nimi Dan Frisk oraz Aron Nieminen. Według wstępnych informacji ten pierwszy ma nadzorować serwery i zaplecze Minecraft oraz ich nowej gry. Natomiast Aron Nieminen będzie odpowiadał za port gry na urządzenia sygnowane marką Apple – gra ma się pojawić na iPadzie, iPhone’ie i iPod Touchu.

Nie będzie to jednak wersja znana nam z pecetów. Ma ona zostać specjalnie okrojona by w pełni wykorzystać dotykowy interface powyższych urządzeń.

Categories: Hobby i Rozrywka

Comments are closed.

Kamera Kamery Drogow

Płock, jeden z najstarszych i najbardziej zabytkowych miast Polski, nie ...

Kluczowe Usługi Air

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, w którym technologia odgrywa kluczową ...

Wczasy odchudzaj

Wczasy odchudzające stały się popularnym trendem w dzisiejszym zabieganym świecie, ...

Szumiące misie:

Wstęp Czy zdarzyło Ci się kiedyś zanurzyć w cudownym świecie pluszowych ...

Fotolustro - Wes

Wstęp Organizacja wesela to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu przyszłej ...