Komputerowe strzelanki nie dla dzieci

Komputerowe strzelanki nie dla dzieci

Komputerowe strzelanki są bardzo popularne wśród dzieci i nastoletnich graczy. Jednak poza rzeszą wielbicieli wśród dzieci mają jeszcze większą rzesze przeciwników wśród dorosłych, którzy troszczą się o rozmów moralny i intelektualny tych pierwszych.

Politycy co jakiś czas zgłaszają różne propozycje ograniczenia dostępu dzieci do gier prezentujących przemoc, sex blog i inne zakazane treści. Jednak każdy sklep z grami posiada w swej ofercie tego typu pozycje, a co gorsza są one łatwo dostępne dla dzieci i młodzieży. Co miesiąc w Bonn w starym budynku zbierają się gracze by grać gry typu killer game. Jest to o tyle niepokojące zjawisko, że nawet władze miasta postanowiły zająć się nim. Dlatego powstała organizacja dobroczynna składająca się z dwunastu osób, którzy swym wiekiem i pochodzeniem ma za zadanie oceniać treści w grach komputerowych. Również gry na konsole PS2 oraz pozostałe platformy są oceniane pod tym względem. Owi mężczyźni są wstrząśnięci tym co widzą na ekranach komputerów, tym bardziej jest to niemoralne, że dzieci czerpią z tego satysfakcję i rozrywkę.

Co roku gry komputerowe stają się coraz bardziej popularne wśród dzieci i młodzieży. Potrzebna jest właściwa ich kontrola. Również sklepy internetowe z grami powinny stać na straży i nie sprzedawać gier komu popadnie bez sprawdzenia, kto jest odbiorcą.

Categories: Hobby i Rozrywka

Comments are closed.

Kamera Kamery Drogow

Płock, jeden z najstarszych i najbardziej zabytkowych miast Polski, nie ...

Kluczowe Usługi Air

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, w którym technologia odgrywa kluczową ...

Wczasy odchudzaj

Wczasy odchudzające stały się popularnym trendem w dzisiejszym zabieganym świecie, ...

Szumiące misie:

Wstęp Czy zdarzyło Ci się kiedyś zanurzyć w cudownym świecie pluszowych ...

Fotolustro - Wes

Wstęp Organizacja wesela to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu przyszłej ...