Japoński artysta stworzył obrazy w Excelu

Japoński artysta stworzył obrazy w Excelu

Niesamowite obrazy stworzone za pomocą Excela obiegły już świat i stały się prawdziwym hitem Internetu. A ich autor zyskał miano twórcy sztuki cyfrowej. Unikalne są nie tylko obrazy, ale również sposób ich powstawania. Obrazy tworzone są bowiem w Excelu.

Do tej pory do tworzenia sztuki cyfrowej wykorzystywano tylko znane programy graficzne – Paint, Gimp, itp. Okazuje się jednak, że znany wszystkim popularny program Excel – arkusz kalkulacyjny wykorzystywany do tworzenia diagramów, wykresów, obliczeń posiada również wiele ciekawych i interesujących funkcji umożliwiających tworzenie prawdziwych dzieł sztuki.

Twórcą niesamowitych, magicznych obrazów wykonanych w Excelu jest 73 – letni Tatsuo Horiuchi. Japończyk od dawna interesował się grafiką, ale dopiero po przejściu na emeryturę mógł całkowicie poświęcić się swojej pasji.

Dlaczego właśnie Excel a nie inne znane i funkcjonalne programy graficzne? Tatsuo Horiuchi mówi, że to ze względów finansowych. Wiele programów do tworzenia grafiki jest płatnych, a korzystanie z Excela jest nie tylko bezpłatne, ale również i proste.

Co ciekawe, w początkowym okresie tworzenia swoich dzieł Horiuchi wcale nie korzystał z arkusza kalkulacyjnego, ale z Worda. Znany wszystkim doskonale program do edycji tekstów nie sprostał jednak oczekiwaniom 73-latka. Wtedy wówczas Tatsuo przypomniał sobie o możliwościach i właściwościach Excela. Już w czasie pracy zarobkowej Japończyk był pod wielkim wrażeniem tego programu. Co prawda sam nigdy nie miał z nim do czynienia, ale za to wykresy, diagramy i tabele stworzone przez jego współpracowników w Excelu wciąż tkwiły w jego głowie. Dlatego też postanowił spróbować.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Jego dzieła stworzone w oparciu o dawną sztukę japońską są pełne magii, harmonii, palety kolorów i stały się „bohaterami” wielu wystaw. Aż trudno uwierzyć, że to właśnie w Excelu powstały te prawdziwe dzieła sztuki. Z resztą sami zobaczcie i oceńcie.

Categories: Hobby i Rozrywka

Comments are closed.

Kamera Kamery Drogow

Płock, jeden z najstarszych i najbardziej zabytkowych miast Polski, nie ...

Kluczowe Usługi Air

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, w którym technologia odgrywa kluczową ...

Wczasy odchudzaj

Wczasy odchudzające stały się popularnym trendem w dzisiejszym zabieganym świecie, ...

Szumiące misie:

Wstęp Czy zdarzyło Ci się kiedyś zanurzyć w cudownym świecie pluszowych ...

Fotolustro - Wes

Wstęp Organizacja wesela to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu przyszłej ...