Driver San Francisco

Driver San Francisco

Kolejna odsłona Drivera.
Niedawno wpadła mi w oko nowa gra: Driver to klasyka gatunku, jednakże ostatnie części nie powalały. Jako że lubię wyścigi pomyślałem sobie że może warto spróbować. Nie wiedziałem czego się mam spodziewać. Już sam podtytuł jakoś nie zachwyca. Myślisz sobie: \”banalna fabuła, jak zwykle miasto gdzie można poskakać\”. Już przy samym uruchomieniu gry podczas pojawiania się loga producenta irytuje się gdyż nie można go pominąć.
Jednakże po dopaleniu mile się zaskoczyłem. Już na samym początku zostajemy wrzuceni w ciekawą fabułę w której nasz bohater zostaje ranny w wypadku samochodowym. Za sprawą dziwnego urazu głowy cofa się w czasie aby naprawić swoje błędy. Jednakże posiada dziwną zdolność do zajmowania ciała osoby siedzącej za kierownicą innych samochodów. W ten sposób dostajemy do dyspozycji całe miasto. Możemy wybrać dowolny poruszający się samochód. Cała fabuła rozwija się powoli. Jednak za sprawą nadprzyrodzonych zdolności zostajemy zachęcani do pomagania innym ludziom. I tak zajmujemy miejsce za sterami młodego studenta, który za pomocą wyścigu chce zarobić na czesne. Lub też siadamy za sterami radiowozu aby udaremnić ucieczkę przestępcy. Misji jest bez liku. Każda kolejna jest inna przez co rozgrywka jest nadzwyczaj ciekawa. I gra nie nudzi się po kilku wyścigach.
Gra prezentuje się niezwykle pięknie. Bardzo dużą uwagę zwrócono na szczegóły otoczenia oraz na samochody japońskie. Fizyka jazdy odwzorowana do perfekcji. Każdy samochód prowadzi się nieco inaczej. Niektóre sztywno trzymają się drogi. Inne dosyć łatwo wpadają w poślizg. Dużą uwagę zwrócono także na filmowy charakter gry. Podczas rozgrywki przerywniki przypominają nieco zakurzony serial kryminalny. Świetny klimat.
Sama rozgrywka dostarcza sporo emocji. Duży ruch uliczny sprawia że bardzo precyzyjnie musimy wchodzić w zakręty. Tysiące razy wyprzedzamy zwykłych ulicznych ślamazarów. choć łatwo przy dużej prędkości zaliczyć \”czołówkę\”. Podczas każdej jazdy samochodem zdobywamy punkty np za skoki, prędkość, niebezpieczne wyprzedzanie. Następnie możemy za ich pomocą kupić sobie garaż i dodatkowe samochody oraz ulepszenia. mnie taki system odpowiada.
Gra zachwyca. Największym plusem jest klimat. Nadaje się na długie jesienne oraz zimowe wieczory. Ja na pewno sporo czasu jeszcze przy niej poświęcę.

Categories: Hobby i Rozrywka

Comments are closed.

Kamera Kamery Drogow

Płock, jeden z najstarszych i najbardziej zabytkowych miast Polski, nie ...

Kluczowe Usługi Air

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, w którym technologia odgrywa kluczową ...

Wczasy odchudzaj

Wczasy odchudzające stały się popularnym trendem w dzisiejszym zabieganym świecie, ...

Szumiące misie:

Wstęp Czy zdarzyło Ci się kiedyś zanurzyć w cudownym świecie pluszowych ...

Fotolustro - Wes

Wstęp Organizacja wesela to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu przyszłej ...