Projekt "Szkoła Małego Inżyniera"

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zakwalifikowała się do programu "Szkoła Małego Inżyniera". Organizatorem tego projektu jest Volkswagen Poznań oraz Fundacja Edukacji Małego Inżyniera.

W ramach realizacji projektu "Szkoła Małego Inżyniera" możemy uzyskać kompletny i unikatowy zestaw, który dostarczy nam wiedzy, narzędzi oraz pomysłów do zarażenia pasją do robotyki uczniów naszej szkoły. W skład każdego zestawu wchodzą: zestawy klocków LEGO MINDSTORMS EV3 do budowy oraz programowania robotów o wartości 6 000 zł, całodniowy festiwal technologiczny pełen niezwykłych pokazów stanowisk edukacyjnych, warsztatów z zakresu robotyki i programowania oraz certyfikowane szkolenie z prowadzenia zajęć z wykorzystaniem klocków LEGO MINDSTORMS EV3 dla dwóch nauczycieli zatrudnionych w szkole.

Do udziału w projekcie zgłosiło się ok. 130 szkół z województwa wielkopolskiego.

Która szkoła wygra ten pojedynek? Spośród nadesłanych zgłoszeń 13 szkół z największą liczbą głosów otrzyma unikatowy zestaw nagród. Zachęcamy zatem uczniów, nauczycieli, rodziców, znajomych i przyjaciół do głosowania.

Jak głosować?

Należy wejść na stronę www.szkolamalegoinzyniera.pl i oddać swój głos na  Publiczna Szkoła Podstawowa im. Józefa Ponikiewskiego w Nowym Belęcinie.

Codziennie jeden użytkownik może oddać jeden głos.

Głosowanie trwa od 26 listopada do 7 grudnia 2018r. Pamiętajcie - każdy głos ma znaczenie!

Jeśli chcemy otrzymać te nagrody i sprawić, aby w szkole nie było ”nudno” pamiętajmy o głosowaniu!!! Kto wie? Może ktoś z nas odnajdzie w sobie duszę małego inżyniera?

 

 

 

 

 

 

 

 

„Trójwymiarowy Świat Matematyki –

 zostanę projektantem”

Od 17 września 2018r. realizujemy w naszej Szkole projekt „Trójwymiarowy Świat Matematyki – zostanę projektantem”. W realizacji projektu biorą udział wszyscy uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej.

W październiku uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej szkoły podstawowej udali się na wycieczkę po okolicy. Celem wycieczki było zwiedzenie najbliższych miejscowości wokół naszej szkoły, w których mieszkają nasi uczniowie. Po powrocie do szkoły uczestnicy wykonali szkic makiety. W kolejnych dniach października uczniowie podczas warsztatów wykonywali trójwymiarową  makietę. Mając do dyspozycji potrzebne materiały, m.in.: pudełka, papier kolorowy, wycinanki i inne pomoce papiernicze, tworzyli projekt swojego domu i najbliższej okolicy w 3D.

26 października 2018r. w piątkowe popołudnie uczniowie wspólnie z rodzicami spędzili czas w szkole na wspólnej zabawie. Podczas spotkania budowali z sześciennych klocków bryły, mając do dyspozycji odpowiednie rzuty: z góry, z przodu i z boku.

„Projekt dofinansowała Fundacja mBanku”

 

 

 

 

 

 

 

 

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Szanowni Państwo,
z uwagi na przypadający 15 listopada Światowy Dzień Rzucania Palenia udostępniamy materiały informacyjno-edukacyjne z zakresu oddziaływania dymu tytoniowego na zdrowie, ale także życie, samych palaczy i najbliższych im osób.

Coraz popularniejsze e-papierosy są także zaliczane do używek. Nie mówi się o skutkach ubocznych ich zażywania, jak przy paleniu tytoniu, ponieważ w niewielkim stopniu są przebadane i nie są znane konsekwencje ich długotrwałego zażywania.

Jeśli ma się wątpliwości, czy warto rzucić palenie, powinien zapoznać się z artykułem przesłanym przez Powiatową Stacje Sanitarno-Epidemiologiczną w Lesznie.

 

Agata Tyczyńska
pedagog szkolny 
 

Materiały informacyjne

 

 

 

 

 

 

 

Bieg Niepodległości

11 listopada 2018 r. przeszło 100 uczestników wzięło udział w IV Biegu Niepodległości, który odbył się w Bojanicach. 

W ten sposób organizatorzy czyli Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Nowym Belęcinie oraz Belęciński Uczniowski Klub Orientacji Sportowej postanowili kolejny raz uczcić Święto Niepodległości biegając na orientację po leśnych duktach okolic Bojanic. Uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy, pierwsza liczyła ok. 5 km, a druga 10 km.  Do wspólnej zabawy przyłączyła się także reprezentacja osób uprawiających nordic walking.  

Obchody Święta Niepodległości rozpoczęto odśpiewaniem hymnu narodowego. Zanim wszyscy wyruszyli na trasę, sekretarz zawodów Dominik Wels przeprowadził krótką informację dotyczącą tras zawodów. Uczestnicy biegu otrzymali mapy tras z naniesionymi punktami kontrolnymi. Każdy uczestnik biegu został poczęstowany ciepłą herbatą i grochówką.   

Bieg mógł zostać zorganizowany dzięki wsparciu takim instytucjom jak: Gmina Krzemieniewo, Publiczna Szkoła Podstawowa im. J. Ponikiewskiego w Nowym Belęcinie, sponsorom: Ewa i Radosław Sobeccy, Przemysław Dopierała właściciel firmy Tekla z Teklimyśli oraz wolontariuszom: rodzinie Katarzyny Klimkowskiej, Dominikowi Welsowi, absolwentom szkoły.

Zapraszamy do V edycji Biegu Niepodległości w przyszłym roku.

W załączeniu przedstawiamy wyniki zawodów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości

Niezwykle podniosły charakter miała uroczystość świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości w Publicznej Szkole Podstawowej im. Józefa Ponikiewskiego w Nowym Belęcinie.

Na akademię szkoła zaprosiła mieszkańców całej gminy. Na uroczystość przybyli dyrektorzy placówek oświatowych oraz instytucji publicznych, radni i sołtysi,  przedstawiciele władz, z wójtem Gminy Andrzejem Pietrulą na czele.

Pierwszą część koncertu stanowiło bicie Rekordu dla Niepodległej. O symbolicznej godzinie 11:11 wszyscy zgromadzeni wspólnie zaśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy.

Uroczystość otworzył dyrektor szkoły Mikołaj Kulczak. Przedstawił w obszernym wystąpieniu historię listopadowego święta niepodległości.

Następnie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego serdecznie zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego: Bal charytatywny w saloniku dziedziczki Omskiej. Widzowie  dzięki młodym aktorom, mogli poznać ułamek życia  ziemian z początków niepodległego państwa. Dziedziczka  wykazała się troską o edukację włościańskich dzieci, organizując bal na rzecz oświaty.  Towarzystwo rozprawiało na temat budowy Centralnego Okręgu Przemysłowego, sytuacji politycznej i społecznej w młodym państwie polskim, jak również typowych, codziennych spraw skupiających uwagę właścicieli ziemskich. Nie zabrakło także nowinek o życiu kulturalnym warszawskich elit, ówczesnych gwiazd kina i kabaretu. Poza przebojami dwudziestolecia międzywojennego takimi jak: Ach jak przyjemnie, Już taki jestem zimny drań, czy Miłość ci wszystko wybaczy w wykonaniu uczestników balu, publiczność mogła podziwiać przepięknie wykonane tańce narodowe. Młodzież z klas gimnazjalnych mistrzowsko zatańczyła poloneza i mazura, a bal zakończył się efektownym walcem.

Spektakl w ciszy i skupieniu, z dużą uwagą i zaangażowaniem obejrzała cała społeczność. Występ bardzo się wszystkim podobał, o czym świadczyły gromkie brawa i gratulacje ze strony gości.

Na szczególną uwagę zasłużyli aktorzy. Rewelacyjna w roli dziedziczki Omskiej okazała się Faustyna Dąbrowska. Doskonale wystąpili: Wojciech Okoniewski, Bartosz Chylak, Amelia Kolańczyk oraz Marcin Jaraczewski, Mateusz Wyzuj, Kamil Kubera, Szymon Jakubczak, Jakub Panok, Jakub Socha. W centrum uwagi znalazły się solistki: Monika Mazur, Kinga Jakubczak, Zofia Kozica,  Anna Nowak, Michalina Ratajczak, Klaudia Sroka, które potrafiły pięknie przekazać nastrój ówczesnych piosenek. Nieco humoru i lekkości do występu wprowadził Jędrzej Lasik jako zimny drań.

Grupę artystów przygotowały panie: Danuta Chałupka, Izabela Kubacka i Katarzyna Klimkowska. Pan Robert Juskowiak przygotował scenografię, dzięki której widzowie mogli przenieść się w czasie.

Godnie reprezentował szkołę poczet sztandarowy w składzie: Julia Kowalska, Julia Lasik, Adam Chylak.

Wszystkim organizatorom i uczestnikom należą się gorące podziękowania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wycieczka do Sali zabaw

„BAJKOLANDIA” W Lesznie

W czwartek, 8 listopada br. dzieci z grupy Rybek i Pszczółek radośnie spędziły dzień w sali zabaw Bajkolandia w Lesznie. Dla wielu z wychowanków był to pierwszy wyjazd bez rodziców, wspólnie z grupą przedszkolną i paniami.

 W przeddzień wycieczki Przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w sali zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji przestrzennej, a także integracja grupy i nauka samodzielności.

Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Dzieci korzystały także z mini pojazdów, trampolin, armatek na piłeczki i samochodów. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji dzieci pożegnały się z tym bajkowym miejscem i wróciły do przedszkola. Mamy nadzieje, że podobnych wyjazdów będzie więcej :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie z przedstawicielką Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie

Nasza szkoła podpisała porozumienie o współpracy z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie, które działa pod patronatem Samorządu Województwa Wielkopolskiego. 

Podejmowane wspólnie działania edukacyjno-zawodowe skierowane będą dla uczniów klas trzecich gimnazjum, wszystkich klas szkoły podstawowej, a także dzieci z oddziałów przedszkolnych.

W ramach podjętej współpracy odbyło się pierwsze spotkanie z doradcą zawodowym p. Marzeną Szymańską-Grzegorzek, która przeprowadziła warsztaty z zakresy doradztwa zawodowego z uczniami klasy IIIA gimnazjum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przedstawienie pt. „Smok Stefan”

25 października 2018 roku na naszych przedszkolaków czekała miła niespodzianka. Dwie przemiłe Panie z Teatru “Pompon” zaprezentowały dla nas przygodę “Smoka Stefana”, który szukał bratniej duszy. Przedstawienie miało na celu ukazanie dzieciom jak ważna rolę w życiu odgrywa posiadanie prawdziwego przyjaciela. Przedszkolakom spektakl bardzo się podobał i z niecierpliwością czekamy na kolejny występ.

 

 

 

 

 

 

 

Przedszkolacy poznają różne zawody

Od nowego roku szkolnego przedszkolacy bardzo często goszczą w swoich oddziałach przedstawicieli różnych zawodów. Jest to związane z obowiązkiem realizacji programu preorientacji zawodowej już od przedszkola.

We wrześniu przedszkolacy spotkali się z naszą pielęgniarką szkolną. Pani Ewa przybliżyła dzieciom zakres swoich obowiązków, pokazała wyposażenie gabinetu oraz przeprowadziła pokaz prawidłowego mycia zębów.

W październiku wszystkie grupy przedszkolne udały się do gospodarstwa ogrodniczego p. Henryka Dubickiego. Przedszkolacy dowiedzieli się na czym polega praca ogrodnika oraz poznali warunki prawidłowego rozwoju roślin.

Bardzo ciekawe okazało się spotkanie z panem policjantem. Dzieci poznały zakres obowiązków policjanta, jego strój i wyposażenie podczas służby. Każdy przedszkolak mógł usiąść w radiowozie policyjnym. Podczas spotkania zostały utrwalone zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz właściwego zachowania się w domu i na ulicy wobec osób nieznajomych. 

Kolejny ciekawy zawód poznany przez dzieci to praca krawcowej. Podczas spotkania z p. Małgosią dzieci mogły zobaczyć jak wygląda maszyna do szycia, jakie przybory i materiały potrzebne są, aby coś uszyć. Dzieci poznały etapy powstawania wytworów krawieckich: od pobrania miar, poprzez wykrój, aż do gotowego wyrobu. Przedszkolacy stwierdzili, że to bardzo trudna praca.

Wszystkim osobom dziękujemy za ciekawe spotkania i poświęcony nam czas.

 

 

Galeria 2

 

 

 

 

 

 

 

"Pętla zdarzeń"

W środę 24 października uczniowie z klas IV- VIII szkoły podstawowej oraz gimnazjum wzięli udział w przedstawieniu profilaktycznym „Pętla zdarzeń”.

Spektakl w wykonaniu grupy „Impresariat” z Krakowa poruszał problematykę agresji i przemocy rówieśniczej.

Przemoc rówieśnicza może przybierać różne formy, począwszy od wyzwisk i obelg, poprzez bicie i wyłudzenia, po izolację w grupie. Wszystkie z nich są równie niebezpieczne i mogą prowadzić do wycofania, depresji, a nawet prób samobójczych u osób będących ofiarami. Do tego wszystkiego odnosił się spektakl „Pętla zdarzeń”.

Odwołując się do „trójkąta przemocy”: napastnik – ofiara - świadek, aktorzy podkreślili rolę i możliwości tego ostatniego. Zwrócono uwagę na to, że odwaga przeciwstawienia się agresji rówieśniczej zaczyna się od umiejętności rozwiązywania konfliktów w grupie oraz opierania się presji otoczenia.

Należy podkreślać, że osoby będące sprawcami przemocy, ale także nakłaniające i szantażujące innych, by dokonywali aktów przemocy, są tak samo winni i podlegają karze.

 

 

 

 

 

 

 

 

XVIII Dzień Papieski

Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego związane są z dwoma rocznicami z życia świętego Jana Pawła II oraz z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

23 października podczas montażu słowno- muzycznego wszyscy mogliśmy przypomnieć sobie tak wciąż aktualne słowa Ojca Świętego Jana Pawła II:

„(…) Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze Ziemi!... Tej Ziemi!”

Uroczystość uświetniły swym występem solistki: Kinga Jakubczak, Zofia Kozica i Monika Mazur oraz konferansjerki: Jagoda Jańczak i Natalia Pierzchała. Pięknie zaprezentowały się przedszkolaki ubrane w barwy papieskie, które dopełniły całość pląsami do piosenki p.t. „Gdy Boży Duch wypełnia mnie…”

Został także rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod hasłem:

„Duch , który umacnia miłość”.

Oto nasi laureaci:

I miejsce Maria Klimkowska - kl. IV

II miejsce Tomasz Andrzejewski – kl. IV

III miejsce Klaudia Dolacińska – kl. V

Wyróżnienia:

Izabela Andrzejewska - oddział przedszkolny „Rybki”

Matylda Barteczka – kl. I

Zuzanna Kozak – kl. V

Katarzyna Jańczak – kl. V

Emilia Małycha – kl. VII

Laureatom gratulujemy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie z Gangiem Słodziaków

Dnia 19 października 2018 r. dzieci z grupy „Sówek” oraz z klasy II odwiedziły szkolną bibliotekę. Spotkanie odbyło się w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. 

Panie Danuta Chałupka i Agata Tyczyńska przeczytały dzieciom fragment książeczki autorstwa Renaty Piątkowskiej pt. "Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody gangu Słodziaków".  W podobnym spotkaniu uczestniczyły również przedszkolaki z grupy „Rybek”. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem. Bardzo podobała im się również pomysłowa scenografia, której elementem byli bohaterowie lektury – pluszowe Słodziaki.

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie w przedszkolu

z kosmetyczką

18 października 2018 r.  grupę „Sówek” odwiedziła Pani Marzenka, która wykonuje zawód kosmetyczki. Pani Marzenka zapoznała dzieci ze specyfiką wykonywanego przez siebie zawodu.

Nasz gość pokazał dzieciom sprzęt, który wykorzystuje w codziennej pracy.  Pani kosmetyczka przygotowała dla dzieci niespodziankę - tipsy na patyczkach, które mogły pomalować na wybrany przez siebie kolor oraz ozdobić. Dzieci w parach malowały nawzajem twarze tworząc oryginalne wzory. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał od  Pani Marzenki dyplom uczestnictwa w zajęciach oraz drobny upominek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Edukacji Narodowej 2018

Dzień 12 października 2018 roku był wyjątkowym  dniem, ponieważ świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. To dzień wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Krzemieniewo, sołtysi, przedstawiciele rady rodziców i rodzice.  12 października był też szczególnym dniem dla pierwszoklasistów. Złożyli oni ślubowanie i zostali prawdziwymi uczniami. Pasowania na ucznia dokonał pan dyrektor, a pan wice dyrektor wręczył dzieciom pamiątkowe medale. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły i wręczyli im smaczne jabłka.

 

Galeria I

 

 

 

 

 

 

 

 

Wycieczka do Komendy Policji

W dniu 11 października 2018 roku dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III zorganizowana została wycieczka do Komendy Powiatowej  Policji w Gostyniu.

Głównym jej celem było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.

Dzieci bardzo uważnie wysłuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa i specyfiki pracy policjanta, a także miały okazję zobaczyć wiele sprzętów pomocnych w codziennej pracy policjantów, w tym „lizak”, czapkę policyjną, pałkę policyjną, kajdanki, ochraniacze, kamizelki kuloodporne i kaski. Ochotnicy mogli je przymierzyć.

Podczas wycieczki miały możliwość obserwowania funkcjonariuszy w trakcie pracy oraz zwiedzanie poszczególnych pomieszczeń komendy takich jak areszt i recepcja.

Dużą atrakcją dla dzieci było odbijanie własnych linii papilarnych.

Na zakończenie dzieci skorzystały  z okazji, aby usiąść choć na chwilę wewnątrz radiowozu, dodatkowo pan policjant zademonstrował sygnał świetlny i sygnały dźwiękowe.

Wycieczka była bardzo atrakcyjna i wywołała wiele wrażeń.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wycieczka do Nadleśnictwa Piaski

8 października uczniowie z kl.I-III i „zerówki” wybrały się z wizytą do Nadleśnictwa Piaski.
Pani pracownik nadleśnictwa – w niezwykle ciekawy sposób opowiedziała o różnych gatunkach roślin i zwierząt występujących w
 lesie. Dzieci mogły zobaczyć na filmie i dotknąć wypchane sylwety różnych zwierząt. Szczególnie podobała im się prezentacja o nocnych ptakach - sowach. Dowiedziały się też o prawidłowym zachowaniu w lesie oraz o pracy leśnika. Po części edukacyjnej w izbie leśnej, dzieci poszły do arboretum, gdzie mogły obejrzeć różne gatunki roślin. Na zakończenie , pani rozdała dzieciom drewniane magnesiki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Chłopca w przedszkolu

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny, czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.

W tym roku dzień ten przypadał w niedzielę, dlatego już w piątek 28 września we wszystkich  grupach przedszkolnych od samego rana chłopcy świętowali. Dziewczynki każdego chłopca uhonorowały medalem ,,SUPER CHŁOPAK”, obdarowały upominkami, złożyły życzenia i uściskały. Był też słodki poczęstunek dla każdego dziecka.

We wszystkich grupach dzień ten był pełen radości i dobrej zabawy.

 

 

 

 

 

 

 

Wycieczka do Poznania

Dnia 21 września uczniowie klas gimnazjalnych Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Belęcinie uczestniczyli w wycieczce do Poznania.

Pierwszym miejscem odwiedzonym przez uczniów było muzeum położone na ruinach obozu koncentracyjnego. Uczniowie byli oprowadzeni przez animatora oraz obejrzeli film opowiadający o historii Polaków przebywających w tym obozie. Kolejnym punktem wycieczki był Fort VII w Poznaniu. Budynek ten skrywał wiele ciekawostek i tajemnic które poznała nasza młodzież. Uczniowie zobaczyli miejsca tj. cele więźniów czy pierwszy prototyp gazowni, poznali także sposoby torturowania więźniów. Dla młodzieży była to bezcenna lekcja historii oraz wycieczka pełna wrażeń.

 

 

 

 

 

 

 

Trójwymiarowy Świat Matematyki - zostanę projektantem

Od 17 września 2018r. realizujemy w naszej Szkole projekt „Trójwymiarowy Świat Matematyki – zostanę projektantem”. W realizacji projektu biorą udział wszyscy uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej.

Uczniowie na pierwszych zajęciach z panią Grażyną Kubiak przypomnieli sobie skalę, aby w prawidłowy sposób wykonać szkic własnego wymarzonego pokoju. Na kolejne zajęcia nauczycielka zaprosiła architektów – państwa Alinę i Wojciecha Koziców, którzy krok po kroku pokazali uczniom w jaki sposób prawidłowo wykonać taki projekt i od czego zacząć. Goście pokazali przykładowe rzuty projektów i opowiedzieli o swojej pracy. Na kolejnych zajęciach przyszła pora na realizację swoich pomysłów w programie komputerowym. Uczniowie korzystali z wirtualnego programu na stronie Kazaplan.com, w którym stworzyli projekt własnego pokoju 3D.

 

„Projekt dofinansowała Fundacja mBanku”

 

 

 

 

 

 

 

Porady specjalistów

Szanowni Państwo,

jednym z priorytetów programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły w bieżącym roku szkolnym jest profilaktyka zdrowia psychicznego.

Napotykane na co dzień trudności związane z wychowywaniem dzieci i młodzieży, mogą nieraz spędzić sen z powiek. Jeśli szukają Państwo wsparcia, ukierunkowania, pomocy w przezwyciężeniu takich trudności, jak: bunt nastolatka, zaburzenia odżywiania, zachowania prowokacyjne, trudności w relacjach z rówieśnikami, nadmierne izolowanie się, lęk przed szkołą, nieśmiałość, depresja, samookaleczenia, konflikty z nauczycielami, rodzicami, "Czy to już uzależnienie?", problem z adaptacją w przedszkolu, moczenie nocne, zachęcam do skorzystania z konsultacji ze specjalistami.

W ramach Obywatelskiego Leszna bezpłatne konsultacje odbędą się w Centrum Profilaktyki AKADEMIA ZDROWIA w Lesznie. Zachęcam do zapoznania się z ofertą.

 

Agata Tyczyńska

pedagog szkolny

 

 

Konsultacje - Drzwi otwarte

 

 

 

 

 

 

 

 

Sukces naszej szkoły

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Nowym Belęcinie wzięło udział w V EDYCJI KONKURSU GRANTOWEGO w ramach PROGRAMU "mPotęga"  na realizację ciekawych zajęć matematycznych.

Organizatorami konkursu była Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć. W ramach programu organizowane były dwa konkursy grantowe na realizację projektów edukacyjnych z zakresu matematyki. Projekty skierowane były do uczniów klas 4-6 szkół podstawowych lub uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. W ramach V edycji programu grantowego „mPotęga” otrzymała 598 zgłoszeń w obu Konkursach, z których Fundacja mBanku przyznała 185 grantów na łączną kwotę ponad milion złotych. Dofinansowanie otrzymało 185 Projektów – 113 adresowane do uczniów klas 4-6 szkół podstawowych oraz 72 adresowanych do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Miło nam poinformować, że wśród dofinansowanych projektów znalazł się projekt Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Nowym Belęcinie pt: „Trójwymiarowy Świat Matematyki – zostanę projektantem.” Pomysłodawczyniami projektu były panie Iwona Kubasik i Grażyna Kubiak. Projekt będzie realizowany przez trzy miesiące przez uczniów klas 4 – 6 szkoły podstawowej. Warto wspomnieć iż trzy lata temu nasza Szkoła brała udział w II edycji tego konkursu. Tym bardziej gratulujemy i życzymy sukcesów w realizacji projektu.

 

 

 

 

 

 

 

RYBKI, PSZCZÓŁKI i SÓWKI w przedszkolu

 

Wakacje dobiegły końca i przyszedł czas powrotu do przedszkola!

Wraz z nowym rokiem szkolnym nasze grupy przedszkolne przyjęły nowe nazwy. Najmłodsza grupa, czyli dawne maluchy to teraz RYBKI. Grupa starszaków, czyli dzieci 5-letnie to teraz PSZCZÓŁKI, zaś  6-latki, czyli dawna zerówka, to SÓWKI.

Wszystkim naszym Przedszkolakom życzymy, aby ten rok szkolny przyniósł ze sobą wiele nowych przygód i przedszkolnych przyjaźni, radości z nauki, beztroskiej zabawy i uśmiechu od ucha do ucha!

 

 

 

 

 

 

 

 

Inauguracja roku szkolnego

3 września 2018 roku uczniowie naszej szkoły rozpoczęli kolejny rok szkolny 2018/2019.

Apel rozpoczął się przywitaniem wszystkich zebranych, a po komendzie "baczność" został wprowadzony poczet sztandarowy.  Następnie odśpiewano hymn państwowy. Prowadząca w kilku zdaniach przypomniała o rocznicy wybuchu II wojny światowej. W dalszej części  głos zabrał dyrektor szkoły, który serdecznie wszystkich powitał, szczególne nauczycieli oraz uczniów, którzy po przerwie wrócili do szkoły. Miłe słowa skierował również do dzieci, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Dyrektor szkoły przypomniał także, iż w tym roku wypada setna rocznica odzyskania niepodległości.

 

 

 

 

 

 

 

 

Informacje dotyczące

ubezpieczenia dzieci.

Karta informacyjna

 

 

Ogólne warunki ubezpieczenia

 

 

 

 

 

 

 

Zakończenie roku szkolnego

2017/2018

22 czerwca uczniowie szkoły w Nowym Belęcinie zakończyli rok szkolny 2017/2018. Razem ze szkolną społecznością w uroczystości wzięli zaproszeni goście: sekretarz Gminy Krzemieniewo Longina Szulc, ksiądz proboszcz Marek Kędziora oraz rodzice uczniów.

Dyrektor Mikołaj Kulczak wygłosił okolicznościowe przemówienie. W trakcie uroczystości prowadzonej przez Absolwenta Dawida Zielińskiego nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru. Nowy poczet sztandarowy: chorąży Konrad Ratajczak i przyboczne: Kinga Jurdeczka i Zofia Kozica. 
Wszyscy uczniowie Szkoły, których średnia ocen wyniosła 4,75 lub więcej otrzymali świadectwa z rąk Pana Dyrektora i Wychowawcy klasy. Uczniowie Michalina Ratajczak i Konrad Ratajczak odebrali nagrodę Dyrektora Szkoły za wysoką kulturę osobistą, chęć niesienia pomocy innym oraz dbanie o nienaganny wizerunek ucznia naszej Szkoły. Tradycyjnie nagrodzono uczniów za stuprocentową frekwencję. Nagrody książkowe odebrali: Zuzanna Kozak, Wojciech Okoniewski, Kinga Jakubczak, Maciej Nowacki. Rodzice Absolwentów Gimnazjum otrzymali Listy Gratulacyjne. Nagrodę ufundowaną przez Radnych Gminy Krzemieniewo otrzymała w tym roku Adrianna Biernaczyk. 
W imieniu absolwentów ze szkolną społecznością pożegnała się Agata Wels. Absolwentów w imieniu młodszych koleżanek i kolegów pożegnała Kinga Jurdeczka. 
Część artystyczną oraz dekorację z tej okazji przygotowała klasa III gimnazjum z wychowawczynią Iwoną Kubasik. O oprawę muzyczną zadbała Pani Katarzyna Klimkowska. Dyrektor na zakończenie życzył udanych, radosnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.