Rekolekcje misyjne

W dniach 8-10 września uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Nowym Belęcinie uczestniczyli w Misjach Parafialnych pod hasłem ,,Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy obciążeni i utrudzeni jesteście, a Ja was pokrzepię...”.

Nauki dla uczniów prowadził brat Antoni Zabawski z zakonu redemptorystów.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Dnia 01.09.2014r. w szkole w Nowym Belęcinie na sali gimnastycznej odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęto od wniesienia sztandaru i zaśpiewania hymnu państwowego.

Następnie dyrektor wręczył uczniom klasy I nowe darmowe podręczniki, a uczniom klasy VI dyplomy za wzięcie udziału w I edycji projektu ,, eSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”.

Dyrektor szkoły okolicznościowe przemówienie rozpoczął wspomnieniem o przypadającej w tym roku 75 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Poległych w czasie wojny uczczono minutą ciszy.

Następnie dyrektor przedstawił nowych nauczycieli, którzy rozpoczną pracę w naszej szkole.

Na zakończenie poczet sztandarowy wyprowadzono, a uczniowie rozeszli się do klas, aby otrzymać nowy plan zajęć.